Metal Detox znižuje riziko lámania vlasov

Profesionálna záruka všetkých služieb farbenia balayage a zosvetľovania.

 

Protokol Metal Detox znižuje riziko lámania vlasov o 87 %*. a farebné výsledky sú spoľahlivé, bez ovplyvnenia stupňa zosvetlenia a vývinu pigmentu pri farbení.

*Inštrumentálny test: prípravná starostlivosť Metal Detox + technická služba + šampón + maska

Problém počas farbenia, balayage a zosvetľovania: kovy vo vnútri vlasového vlákna

Po 7 rokoch výskumu v spolupráci s Ioanninskou univerzitou sme zistili, že počas farbenia, balayage a zosvetľovania reagujú kovy (obzvlášť meď) s oxidantom, čo spôsobuje lámanie a menej spoľahlivý farebný výsledok.

Miera obsahu kovov vo vlasoch sa líši v závislosti od kvality vody na mieste kde žijeme a od poréznosti vlasov. Dokonca aj tá najčistejšia voda môže byť plná kovových častíc. Dôvodom je erózia, ktorú spôsobuje voda vo vodovodnom potrubí. S každým ďalším umytím sa tieto kovové častice hromadia vo vnútri vlasového vlákna. 

Čím väčšia je poréznosť vlasového vlákna, tým dochádza k väčšiemu hromadeniu kovov, pretože vlasové vlákno sa správa ako hubka. Vysoká hladina kovov vo vlasoch (30 ppm a viac) predstavuje nebezpečenstvo počas služby farbenia, balayage a zosvetľovania.

[Technológia]

Glicoamine: Táto molekula je dostatočne malá na to, aby cielene pôsobila na kovy vo vnútri vlákna. Ide o chelatačné činidlo, ktoré je dostatočne malé na to, aby preniklo do vnútra vlasového vlákna. Ihneď ako prenikne do vnútra, silne priľne ku kovu, dokonca aj vtedy, keď je vo vlákne rozpustený nerovnomerne. Inými slovami Glicoamine neutralizuje kov, nech už sa nachádza kdekoľvek. Celý rad Metal Detox je založený na Glicoamine, molekule, ktorá preniká do vlasového vlákna a neutralizuje kovy.

 

Pri profesionálnej domácej príprave je zázrakom 2-percentný koncentrát Glicofiller, ktorý znižuje absorpciu kovov obsiahnutých vo vode. Pokrýva povrch vlasov a dokáže vyplniť mikropoškodenia. Vo vnútri vlasového vlákna preniká do vlasu a vypĺňa jadro vlasového vlákna. 

Prípravná starostlivosť s objemom 500 ml je určená na profesionálne použitie v salónoch, zatiaľ čo prípravná starostlivosť s objemom 250 ml je vhodná na domáce použitie.

Prípravná starostlivosť na použitie v salóne

Starostlivosť s vysokou koncentráciou 10 % Glicoamine, obohatená o Ionene, chráni vlasové vlákno pred akoukoľvek službou tým, že neutralizuje zaťažujúce medené častice. Zároveň umožňuje optimálne vstrebávanie farby1 a neovplyvňuje proces zosvetlenia. Zachováva celistvosť vlasového vlákna1, výsledná farba je homogénna a optimalizovaná1.

Prípravná starostlivosť na domáce použitie

 

Vyvinutú v spolupráci s vedcami a kaderníkmi.

Vyplní až 1 milión mikropoškodení vlasov v priebehu 1 minúty**.

 

O 96 % menej lámavosti/25x silnejšie vlasy.

72-hodinová hydratácia, uhladenie a hebkosť.

Preniká do hĺbky a má dlhotrvajúce účinky.

Okamžite a účinne rozčesáva všetky typy vlasov.

Proti poréznosti***

 

**Inštrumentálne testy po použití prípravnej starostlivosti Metal Detox.

***Inštrumentálny test po 10 použitiach prípravnej starostlivosti + šampónu + masky + oleja Metal Detox

Šampón a maska Metal Detox

Šampón obsahuje Glicoamine a Ionene, šetrne prečisťuje vlasové vlákna tým, že z nich odstraňuje nahromadené kovové častice, napríklad meď 1. Vlasy vyzerajú zdravo a získajú späť svoj lesk. 

Maska, obohatená o Glicoamine a Ionene, chráni vlasové vlákno pred ukladaním kovových častíc, čím znižuje jeho poréznosť. Vlasy sú intenzívne vyživené. 

Starostlivosť, ktorá chráni vlasy pred ukladaním nežiaducich častíc

Starostlivosť s ľahkou textúrou je obohatená o 2 % Aminosilane a Ionene, po emulgovaní vytvára ľahkú penu, rýchlo sa vstrebáva do vlasového vlákna, ktorému prináša spevnenie2. Obaľuje vlasové vlákno, ktoré je tak zároveň chránené proti ukladaniu kovových častíc a vlasy sú lesklejšie.

Koncentrovaný olej Metal Detox

Tento koncentrovaný olej obohatený o Glicoamine chráni vlasy pred ukladaním kovových častíc, zabraňuje lámaniu a zmene farby.Poskytuje vlasom termoochranu až do 230 °C. Vlasy sú okamžite spevnené a vyživené.

Olej vznikol vďaka jedinečnému know-how – molekula Glicoamine je doň dodaná v troch krokoch a troch fázach:

 • Rozštiepenie oleja do mikrokvapiek s rýchlosťou miešania 40× rýchlejšou ako zvyčajne.
 • Vstreknutie molekuly Glicoamine do vodnej fázy prípravku.
 • Stabilizácia koncentrovaného oleja na mikro gél na dosiahnutie jedinečných výhod použitia.

Koncentrovaný olej preto predstavuje dokonalé riešenie na zastavenie lámania všetkých typov vlasov.3 Už po jednom použití sú vlasy vyživené a posilnené – znižuje o 97 %2 riziko ich lámania – sú dvakrát lesklejšie a farebné výsledky sú spoľahlivé2. Môžete ho použiť na mokré a aj na suché vlasy.

Prečo koncentrovaný olej Metal Detox:

 • 2× viac vyživené vlasy2,
 • tepelná ochrana do 230 °C2,
 • pevnejšie vlasy.
 • menšie krepovatenie2,
 • ľahká textúra, ktorá nezaťažuje,
 • návyková vôňa Metal Detox.

1Inštrumentálne testy: prípravná starostlivosť Metal Detox + technologická procedúra + šampón + maska.

2Inštrumentálne testy: prípravná starostlivosť Metal Detox + technologická procedúra + šampón + starostlivosť.

3Inštrumentálny test s koncentrovaným olejom Metal Detox. 

Metal Detox Krém

Bezoplachový krém poháňaný Glicoamine – jedinou molekulou, ktorá odstraňuje kovy vo vnútri vlasového vlákna. Prelomový protokol Metal Detox na zastavenie lámavosti a zmeny farby. Rad Metal Detox sme doplnili o túto novinku, pričom naďalej chráni vlasy pred UV žiarením a je vhodný pre všetky typy vlasov.

Unikátne zloženie vysokoochranného krému Metal Detox je kombináciou mnohých benefitov: vysoká účinnosť proti lámaniu vlasov, dlhotrvajúca farba, ochrana pred UV žiarením a vysokými teplotami. Je veľmi účinný proti lámaniu vlasov aj zmene farby. 

 • Vlasy chráni pred škodlivými UV lúčmi a poskytuje im termoochranu až do 230 °C. 4
 • Odstraňuje až 48 % medi. 5
 • Roztápajúca sa, rýchlo sa vstrebávajúca ľahká textúra.
 • 72-hodinová hydratácia: intenzívny hydratačný efekt. 4
 • Dlhotrvajúca ochrana pred krepovatením: O 83 % viac definície.4
 • Pre všetky typy vlasov

4 Inštrumentálny test.

5 Množstvo medi po 10 aplikáciách.

Potešte svoje klientky a predstavte im novú posilu z radu Metal Detox. Olej prinesie výsledky aj pri samostatnom použití, v kombinácii so šampónom a maskou, no budú znásobenejšie a výraznejšie. Nezabudnite ich na to upozorniť.