Balayage: Z Paríža do celého sveta

Balayage v posledných rokoch priviedli späť do módy známe hviezdy. Jennifer Lopez, Sarah Jessica Parker, Jennifer Aniston, či Chrissy Teigen a ďalšie celebrity prepadli nadčasovej technike farbenia. Jej francúzsky rodokmeň siaha až do začiatku 70. rokov 20. storočia. 

50 rokov dlhý príbeh balayage sa zrodil v Paríži. Nenútený prirodzený vzhľad vznikol vo vyhlásenom salóne Carita. Boli to práve sestry Caritove, ktoré sa do prvej balayage pustili. Francúzsko dalo balayage tiež meno, ktoré v preklade znamená zametať. 

Od vatovej balayage až po francúzsku balayage 

Prvé zákazníčky ale vyzerali trochu inak ako tie dnešné. Na vatovú balayage – balayage à coton – padli aj stovky metrov vaty, ktorou kaderníci podkladali pramienky vlasov. Dámy vyzerali uprostred procesu ako navlečené do obrovskej bielej čiapky. Vata sa pri balayage stále používa, avšak trochu iným spôsobom. 

Od prvých zosvetlených prameňov uplynulo už veľa rokov a techniky sa zmenili a vylepšili. Na balayage sa najmä v priebehu 80. a 90. rokov tak trochu pozabudlo. Dnes sa však vrátila do kaderníckych salónov a žne zaslúžené ovácie. Ďalším prelomovým míľnikom sa stal rok 2018, od ktorého L'Oréal Professionnel ponúka francúzsku balayage – dvojfázovú službu, vďaka ktorej sa farba s vlasmi dokonale zlúči a vlasy získajú neutralizovaný vysoký lesk. Doprajte si aj vy trochu prirodzeného francúzskeho šarmu!